Програма управління ризиками зараження мікотоксинами
Мета цієї програми — надання всебічних і комплексних знань для ефективного управління мікотоксинами.
Ефективний контроль впливу мікотоксинів критично важливий при вирощуванні курчат-бройлерів, які піддаються високому ризику через 70-тижневий цикл відгодівлі. Мікотоксини можуть порушити засвоєння корму, набір ваги, здоров’я кишківника та імунітет, а також підвищити коефіцієнт конверсії корму (ККК) і смертність. Оптимальний контроль ризиків включає закупівлю якісної сировини на комбікормових заводах та моніторинг під час зберігання сировини і кормів.
Якість м’яса птиці визначається багатьма чинниками, що включають генетику, умови утримання, переробку та харчування тварин. Деякі кормові інгредієнти або добавки, такі як вітамін Е і селен, також можуть впливати на якість туші та м’яса птиці. Традиційно раціони бройлерів розробляють для забезпечення максимальної продуктивності тварин. Однак цей тип висококонцентрованого та багатого на білки раціону може виявитися дорогим і вплинути на прибутковість. Ми рекомендуємо комплексний підхід до складання раціонів, який гарантує, що фермерське господарство зможе оптимізувати продуктивність і виробництво бройлерів, зберігаючи здоров’я та добробут тварин і досягаючи цілей сталого розвитку. Він передбачає врахування витрат на сировину, кон’юнктури ринку, отриманого доходу та використання нових або альтернативних інгредієнтів корму.
Вода — найважливіша поживна речовина у раціоні тварини, якій, однак, приділяють найменше уваги. Більшість тварин п’ють приблизно удвічі більше, ніж їдять, тому якість води є запорукою їх оптимального здоров’я та продуктивності. Про проблеми з якістю води може свідчити недостатнє споживання твариною води або корму, а також незрозуміле погіршення стану здоров’я чи продуктивності. Щоб такі питання не виникали, рекомендуємо максимально зосередитися на моніторингу санітарно-гігієнічних умов у всій системі водопостачання, починаючи від джерела, у межах вашої програми біозахисту та управління фермерським господарством.
Корм для тварин постійно піддається ризику псування або зараження патогенними мікробами, такими як сальмонела, кишкова паличка, цвіль і дріжджі. Ознаками забрудненого корму є злипання частинок, неприємний запах і зміни кольору. Неналежна гігієна корму може призвести до зниження енергетичної цінності, а також доступності для тварини вітамінів A, D3, E, K і тіаміну; у разі появи цвілі можуть погіршуватися смакові якості. Для поліпшення контролю якості корму можна провести лабораторний аналіз, що дасть змогу кількісно оцінити рівень мікроорганізмів, які викликають псування, у кормах для тварин.
«Безпечні, якісні корми та вода — основні передумови здорового росту бройлерів».