Програма підвищення ефективності
Підтримка тварини задля досягнення максимально можливого рівня продуктивності та ефективності використання корму з одночасним збереженням належного стану здоров’я.
Завдяки суттєвим досягненням у генетиці бройлерів швидкість росту та конверсія корму за 25 років значно поліпшилися. Стрімке зростання попиту на м’ясо бройлерів, підвищення цін на корми та краща обізнаність споживачів щодо екологічних проблем спонукали фермерські господарства вирощувати бройлерів, які швидко ростуть, максимально ефективно використовуючи поживні речовини.
Щоб вирости від курчати до тварини із забійною вагою, сучасним бройлерам знадобиться всього декілька тижнів. Такий стрімкий ріст поголів’я бройлерів може спричинити відсутність однорідності, що призведе до суттєвої різниці в масі тіла на момент забою. Різниця у вазі птиці з одного і того ж стада розпочинається ще з етапу інкубації, адже ключову роль відіграють гендерні відмінності (самці ростуть швидше, ніж самки). Оптимальної однорідності поголів’я бройлерів можна досягти за хороших умов інкубації та раціональної практики утримання.
Клінічні прояви теплового стресу включають падіння виробничих параметрів (середньодобове споживання корму, середньодобовий приріст, коефіцієнт конверсії корму) у зв’язку з (тривалими) періодами підвищеної температури навколишнього середовища та високої вологості. Це негативно позначається на самопочутті і продуктивності тварини. Тепловий стрес — це результат негативного балансу між чистою кількістю енергії, що надходить від тварини до навколишнього середовища, та кількістю теплової енергії, що виробляється твариною.
Належна якість туші та м’яса бройлерів починається зі здорового курчати, забезпеченого раціоном для підтримки оптимального росту. Генетичний відбір також відіграє важливу роль у визначенні характеристик туші та м’яса.
Птахівники та фірми-інтегратори з виробництва бройлерів постійно шукають шляхи підвищення ефективності та продуктивності з одночасним зниженням виробничих витрат. Важливо приділяти увагу належним практикам біологічної безпеки та зосереджуватися на всіх аспектах, які безпосередньо впливають на продуктивність і здоров’я птиці. Зокрема, це навчання персоналу, управління інкубацією, управління водою, робота з підстилкою та санітарно-гігієнічні заходи на фермі. Щоб забезпечити відповідну підтримку, ми рекомендуємо передстартерний комбікорм у перші чотири дні після вилуплення. Він зміцнить ранній розвиток, і до кінця виробничого циклу птиця зможе набрати максимально можливу вагу за найнижчою собівартістю за кілограм.
Дослідження показують, що значна частина енергії, яку споживає тварина, може бути втрачена на процеси подолання поза утриманням. Його здатність перетравлювати білок знижується, коли здоров'я тварини під загрозою.