Preventing bovine respiratory disease (BRD) in finishers Preventing bovine respiratory disease (BRD) in finishers

Управління респіраторним здоров’ям тварин на заключному етапі відгодівлі

Респіраторні захворювання — складні та багатофакторні. Це одна з найбільших проблем зі здоров’ям на відгодівельних майданчиках. Їх вплив найбільший на етапі адаптації, що має серйозні наслідки для здоров’я, добробуту та продуктивності тварин. Для зменшення частоти респіраторних проблем і підвищення продуктивності ми рекомендуємо комплексний підхід, що поєднує раціональні стратегії харчування та перевірені методи ведення тварин.

Як розпізнати

Симптоми респіраторних проблем включають кашель у поєднанні з виділеннями з носа, зниженням апетиту, лихоманкою та утрудненим диханням. Ступінь тяжкості симптомів залежить від причини та локалізації інфекції. Симптоми з’являються у заражених тварин, коли вони рухаються, бігають або хвилюються.

Вплив на фермерське господарство

Респіраторні захворювання — одна з найбільш значущих загроз для здоров’я, розвитку та продуктивності тварин. Найчастіше вони призводять до необхідності додаткових днів відгодівлі для досягнення цільової ваги, що знижує прибутковість фермерського господарства.

Поширені запитання

Чому на деяких фермерських господарствах голять тваринам спини?

Це знижує ризик респіраторних захворювань, обмежуючи коливання вологості та температури, які відбуваються між денною та нічною порою доби. Гоління допомагає тваринам виділяти тепло з меншим утворенням поту, тому до того часу, коли температура починає падати, вони вже сухі.

Як забезпечити належну вентиляцію?

Для зменшення респіраторних проблем потрібна належна вентиляція в чистому і сухому середовищі, не переповненому тваринами. Інфраструктура утримання для тварин має забезпечувати шість повітрообмінів на годину.

Як можна знизити ризик респіраторних захворювань?

Щоб максимально зміцнити респіраторне здоров’я тварин, необхідно виконати кілька кроків: ветеринарний огляд після прибуття, регулярні оцінки для раннього виявлення респіраторних проблем, належне управління програмою вакцинації, а також негайна ізоляція і відповідне лікування потенційних випадків.