Dairy cow lactation transition Dairy cow lactation transition

Становлення лактації дійних корів

Перехід від сухостійного періоду до лактації має величезний вплив на дійних корів. У цей період корови проходять три фізіологічні адаптації: імунну адаптацію, адаптацію травної системи та метаболічну адаптацію для підтримки наступної лактації та тільності. Проходження цього етапу без зайвого стресу має вирішальне значення для здорової лактації.

Як розпізнати

Погана метаболічна адаптація та адаптація травної системи під час перехідного періоду призводять до метаболічного стресу, який погіршує адаптацію імунної системи та збільшує частоту метаболічних захворювань, що спричиняють:

  • Підвищений ризик розвитку субклінічного або клінічного кетозу
  • Підвищений ризик ожиріння печінки
  • Високу захворюваність на молочну лихоманку, збільшення частоти затримки плаценти та інфекцій репродуктивного тракту
  • Підвищену захворюваність на мастит
  • Підвищений ризик ацидозу задньої кишки
  • Високу частоту негерметичності кишечника
  • Низьку продуктивність і фертильність
  • Високі показники раннього вибракування (протягом 100 днів періоду лактації)
  • Зменшення довголіття корів

Вплив на фермерське господарство

Грамотне ведення перехідного періоду разом із добре збалансованим раціоном підвищить добову продуктивність корови протягом усього життя і кількість лактацій на одну корову за рахунок покращення показників фертильності, збільшення надоїв за лактацію та зменшення вимушеного вибракування. Це не тільки поліпшить фінансові показники фермерського господарства, а й приведе до сталого виробництва молока у поточний момент і в майбутньому.

Наша пропозиція для ведення корів

HealthyLife

HealthyLife

Програма HealthyLife орієнтована на період переходу корови до лактації. Це практична науково обґрунтована програма, яка допомагає фермерським господарствам збільшити добову продуктивність корови протягом усього життя і кількість лактацій за рахунок покращення показників фертильності, збільшення надоїв за лактацію та зменшення вимушеного вибракування.

NutriOpt

NutriOpt

Молочна модель NutriOpt допомагає фермеру забезпечити збалансований раціон для здорових корів, визначаючи стратегію годівлі на основі процесів, що відбуваються по всьому шлунково-кишковому тракту. Це динамічна модель, яка забезпечує унікальне поєднання параметрів харчування та параметрів, специфічних для жуйних тварин, для оптимального функціонування рубця.
Selko LactiBute

Selko LactiBute

Selko LactiBute — результат багаторічних систематичних досліджень, випробуваний та протестований на багатьох різних фермерських господарствах по всьому світу. Це запатентований продукт з унікальним способом дії, який мінімізує наслідки протікання кишечника, оптимізуючи розподіл енергії.
Reviva

Reviva

Reviva — легкозасвоюваний смачний енергетичний напій для корів, який швидко регідратує організм та заповнює втрату мінералів після отелення. Reviva — це прикорм, що містить додані вітаміни для підтримки корови в цей критично важливий період.
Go to our LifeStart platform Go to our LifeStart platform

Потрібна додаткова інформація?

Дослідження HealthyLife на молочних господарствах показують, що належний контроль балансу між рівнем виробництва та тривалістю життя може суттєво знизити вимушене вибракування та збільшити як тривалість життя корів, так і прибутковість вашої молочної ферми.

Перейти на платформу HealthyLife