Effectively managing stress in growers Effectively managing stress in growers

Ефективне управління стресом тварин на етапі дорощування

Фаза транспортування може бути надзвичайно стресовою для тварин, адже вимагає від них адаптації до нового середовища та соціальних взаємодій. Добре спланована програма для етапу після прибуття може полегшити їхній досвід, знизити ризик імуносупресії та втрати ваги, пов’язаних зі стресом, а також зміцнити здоров’я та сприяти росту.

Як розпізнати

Стрес, викликаний транспортуванням або іншими суттєвими змінами в навколишньому середовищі, де перебувають тварини, часто призводить до зниження ємності споживання та/або доступності корму та води. Ознаки зневоднення у тварин включають млявість, схуднення, западання очей та низький тургор шкіри, а потім — втрату ваги, яка може тривати тижнями.

Вплив на фермерське господарство

Тварини, що перебувають у стресовому стані, не можуть мати оптимальну продуктивність або нормально розвиватися. Часто це означає необхідність забезпечити триваліші періоди відновлення після втрати ваги і більше днів на відгодівлю.

«Наш досвід показав, що нові розробки у сфері розвитку тварин, які є найбільш значущими та здійснюють найбільший вплив, зводяться до ефективного управління стресом. Програми, не спрямовані на підвищення добробуту тварини під час стресових періодів, переважно неефективні, а зусилля, витрачені на них, можуть виявитися марними».
Ян Хендрік Міка — глобальний менеджер із продукції напрямку молочного виробництва

Поширені запитання

Як саме стрес переважно впливає на продуктивність тварини?

Стрес негативно впливає на систематичність засвоєння їжі. Якщо стрес тривалий, він може пригнічувати імунологічну компетентність тварин, підвищуючи їхню вразливість і сприйнятливість до захворювань.

Як найкраще оптимізувати споживання води та корму тварин після транспортування?

Оскільки споживання води та корму пов’язані між собою, забезпечення високої якості води може стимулювати засвоєння і того, й іншого. Переконайтеся, що тварини мають вільний доступ до корму та води, бажано без конкуренції.

Завантажити

Специфікація Sprayfo Hydrafit