Colostrum; managing the first vital feed Colostrum; managing the first vital feed

Молозиво: управління першим життєво важливим кормом

Перші два дні життя будь-якого теляти мають вирішальне значення для визначення стійкості та продуктивності тварини. Ми наполегливо заохочуємо фермерів докладати зусиль до забезпечення здорового початку життя телят і зміцнення їх імунітету, що досягається через згодовування їм достатньої кількості молозива належної якості.

Яку користь молозиво приносить телятам:

1) Телята народжуються без антитіл до патогенів, що робить їх вразливими до хвороб. Надання телятам достатньої кількості якісного молозива якомога швидше після народження — високоефективний спосіб забезпечити, що вони отримають необхідні антитіла.

2) Телята народжуються з низьким запасом енергії порівняно з іншими ссавцями (див. графік) і отримують значну користь від високобілкового суперпалива, такого як молозиво, яке споживають відразу після народження.

3) Молозиво забезпечує телят життєво важливими інгредієнтами, такими як гормони, кишкові чинники росту та інсулін, що підтримують перетравлення сухого молочного залишку в перші дні життя та формують здоровий кишківник.

Найпростіший спосіб виміряти якість молозива

Рекомендуємо використовувати рефрактометр BRIX — простий, недорогий і точний інструмент для вимірювання рівня сухого молока та визначення якості молозива. Цей пристрій має бути у кожного фермера!

Наша пропозиція для управління молозивом для телят

Молозиво Sprayfo

Молозиво Sprayfo

Молозиво Sprayfo — це добавка до молозива на основі молозива від корів, яку можна використовувати для поліпшення якості молозива або як замінник молозива, коли молозиво корів недостатньої якості.

Детальніше

LifeStart programme

Програма LifeStart

Управління молозивом — важлива частина програми LifeStart. Якщо телята не отримають якісного молозива у достатній кількості, цілей LifeStart неможливо буде досягти.

Детальніше

«Контроль споживання молозива в перші дні життя може підвищити або порушити метаболічний потенціал теляти».
Ейле ван дер Гааст, менеджер із продукції напрямку замінників молока для телят у Trouw Nutrition

Поширені запитання

Скільки молозива потрібно давати телятам?

Вага молозива має становити не менше 15 % ваги теляти при народженні і згодовуватися за 2-3 прийоми. Наприклад, теляті вагою 40 кг потрібно чотири літри молозива після народження і ще два-чотири літри протягом першої доби.

Коли слід годувати телят молозивом?

Годуйте телят молозивом протягом однієї-двох годин після народження, коли їх травний тракт найбільш ефективно засвоює імуноглобуліни.

Яка мінімально допустима якість молозива?

Використовуйте рефрактометр BRIX (0-30 % BRIX) для перевірки вимірюваного значення, яке має становити 22 або вище.

Яка оптимальна температура молозива?

Давайте молозиво при температурі тіла 37-38o C. Це підтримає травну систему теляти без втрати тепла тіла.

Завантажити

Settle for the best colostrum
Sprayfo Colostrum Protocol
Download our colostrum protocol poster Download our colostrum protocol poster

Завантажити постер із протоколом молозива

Шість простих кроків, щоб нагодувати телят молозивом

Завантажити тут