Recognising the impact of diarrhoea in calves Recognising the impact of diarrhoea in calves

Підтримка водного балансу при проносі

Телята часто прибувають на підприємства м’ясного тваринництва з різних місць. Це викликає у них стрес, пригнічення імунітету та вразливість до різних вірусів і бактерій. Унаслідок цього часто виникає діарея — поширена проблема зі здоров’ям у молодих телят, що призводить до збитків через підвищений рівень смертності або негативний вплив на майбутній розвиток і потенціал.

Як розпізнати

Симптоми респіраторних захворювань у телят включають кашель, зниження апетиту та спрагу, виділення з носа, млявість, лихоманку та утруднене дихання. Перепади температури, недостатня вентиляція, транспортування або переповнені групи тварин можуть викликати або погіршувати респіраторні симптоми.

Вплив на фермерське господарство

Респіраторні захворювання можуть негативно вплинути на ріст, розвиток і продуктивність телят протягом усього життя, спричиняючи суттєві збитки підприємствам, що займаються вирощуванням телят, або, у гіршому випадку, загибель тварин. Щоб уникнути стресу та економічних втрат, пов’язаних із доглядом за хворими тваринами, рекомендуємо своєчасно впроваджувати ефективне лікування та паліативні методи боротьби з респіраторними проблемами.
«Доступ до достатньої кількості якісної води має бути не поліпшенням умов при вирощуванні телят, а базовим елементом».
Араселі Оліварес – спеціаліст із глобального маркетингу ВРХ

Поширені запитання

Чому для лікування діареї недостатньо самої лише питної води?

У воді не вистачає потрібної кількості та співвідношення специфічних солей і цукрів, здатних швидко та ефективно подолати раптове зневоднення. Крім того, загрозу постійного метаболічного ацидозу в результаті зневоднення необхідно коригувати за допомогою буферних агентів і потужного відновлення мінерального балансу.

Ви рекомендуєте давати телятам, хворим на діарею, пероральні розчини електролітів (ПРЕ) з молоком?

Розчини електролітів містять відносно велику кількість солей і цукрів, тому для досягнення потрібної концентрації необхідна достатня кількість води. Додавання електролітів у молоко призводить до надмірної концентрації солей та незбалансованого співвідношення поживних речовин. Тому для приготування розчинів електролітів ми рекомендуємо використовувати тільки воду.